Przegląd wydarzeń w Gimnazjum nr 24 w Poznaniu
Mikołajkowy Turniej Bocci - "Razem Raźniej" (3 grudnia 2011)
Wpisany przez Administrator   

http://www.gloswielkopolski.pl/fakty24/poznan/

479258,mikolajkowy-turniej-bocci-razem-razniej-

zdjecia,1,id,t,sg.html#galeria-material 

 
Andrzejkowa Noc - wyjątkowa impreza w Gimnazjum 24 (30 listopada 2011)
Wpisany przez Administrator   

 

W środę 30 listopada ponad 230 uczniów Gimnazjum 24 (na osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej 29) wraz z grupą swoich nauczycieli pozostało w szkole znacznie dłużej niż zazwyczaj - do domu wrócili
dopiero nazajutrz po czwartkowych lekcjach! Całą andrzejkową noc wypełniła zabawa, zawody sportowe i wiele intrygujących zajęć typowych dla dla tej pory: wróżby na sto sposobów, zagadki i przepowiednie,
niesamowite opowieści i niewyjaśnione zjawiska na filmowym ekranie... O drugiej w nocy wszyscy uczestnicy zabawy pościelili sobie legowiska w sali sportowej i już po dwóch godzinach zapadli w głęboki sen...
Pobudka o 6:30 i przygotowania do zajęć, dla większości nie były przyjemne!

Zobacz fotorelację z tego wydarzenia.... 

Więcej…
 
Spotkanie protestacyjne (28 listopada 2011)
Wpisany przez Administrator   

 Dnia 28 listopada br. w Gimnazjum nr 24 odbyło się spotkanie protestacyjne uczniów, rodziców, grona pedagogicznego, absolwentów, rodziców i uczniów pobliskich szkół podstawowych z przedstawicielami mediów (Głosem Wielkopolskim, Gazetą Wyborczą, telewizją RTK oraz WTK i inni) w sprawie przeniesienia szkoły do oddalonego o 4 km budynku likwidowanego Gimnazjum nr 25 na os. Tysiąclecia.

Więcej…
 
Wpisany przez Administrator   

NIE ZGADZAMY SIĘ NA LIKWIDACJĘ!

W dniu 5-6.11.2011r. w gazecie ?Głos Wielkopolski? ukazał się obszerny artykuł zatytułowany ?Gimnazja będą likwidowane?, w którym podano informacje o wstępnych planach miasta dotyczących likwidacji niektórych szkół oraz przeniesienia i połączenia innych w zespoły. Z artykułu dowiedzieliśmy się, że nasze gimnazjum ma być połączone z LO nr 14 (os. Piastowskie) i wspólnie przeniesione do budynku na os. Tysiąclecia, gdzie obecnie mieści się Gimnazjum nr 25 (przewidziane do likwidacji). W wyniku fuzji młodzież z naszego obwodu miałaby trafić częściowo na os. Tysiąclecia, a częściowo do gimnazjów sąsiednich (23 i 27). Budynek zajmowany dotychczas przez nas przejęłyby w całości szkoły salezjańskie.Dyrekcja, nauczyciele i pozostali pracownicy są zaniepokojeni tymi planami. 

Nasza szkoła posiada 25-letnią tradycję, uczą się w niej już kolejne pokolenia uczniów. Ciężko pracowaliśmy i pracujemy na to, aby Gimnazjum nr 24 było szkołą o wysokim poziomie nauczania, bezpieczną i przyjazną uczniom i rodzicom. Od lat osiągamy stabilny nabór. Dzięki wypracowanej renomie uczy się u nas młodzież nie tylko z rejonu, ale również z innych części Poznania. Posiadamy bogatą ofertę zajęć dydaktycznych i wychowawczych, mając na uwadze wszechstronny rozwój uczniów, a także ich szczególne uzdolnia i zainteresowania. Stąd wziął się pomysł klas naukowych, muzealnych (jedyne takie klasy w Wielkopolsce), językowych, przyrodniczych czy lekkoatletycznych. Możemy pochwalić się znakomitymi osiągnięciami sportowymi. Staramy się uwrażliwiać młodzież na słabszych, potrzebujących pomocy. Świadczy o tym prężnie działający od lat wolontariat, współpraca m.in. ze Stowarzyszeniem ?Na Tak? wspierającym osoby niepełnosprawne i Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci  i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym ?Żurawinka?. Mamy mądrą, wrażliwą młodzież i nie widzimy powodu, dla którego miałaby ona być karana zmianą szkoły, środowiska rówieśniczego i pedagogicznego, programu nauczania.

 

Względy finansowe, na jakie powołują się urzędnicy nie przemawiają do nas, ponieważ nie posiadamy niewykorzystanych sal i powierzchni, jesteśmy na  piątym miejscu co do wielkości naboru w Poznaniu, mamy znakomitą opinię.

W związku z powyższym podjęliśmy dotąd następujące kroki:

-  dyrekcja szkoły jest w regularnym kontakcie z władzami miasta,

- zostało złożone pismo do Wydziału Oświaty Urzędu  Miasta Poznania wyrażające opinię dyrektora Gimnazjum nr 24,

- rada pedagogiczna złożyła swój stanowczy protest  zarówno u przedstawicieli    władz miejskich jak i  oświatowych,

- poinformowane zostały związki zawodowe oraz Rada Osiedla.

Prosimy rodziców, przyjaciół szkoły, absolwentów i wszystkie życzliwe nam osoby o pomoc i wsparcie. Zabierzmy wspólnie głos w tym, co nazywane jest ?początkiem dyskusji o zmianach? z wiarą, że jesteśmy w stanie uratować nasze gimnazjum!

Przy głównym wejściu do szkoły (przy dyżurce szkolnej) można wyrazić swoją solidarność ze społecznością Gimnazjum nr 24, składając podpis pod petycją. Serdecznie wszystkich zachęcamy.

Dziękujemy za wsparcie jakie do tej pory otrzymaliśmy i za to, które mamy nadzieję pozyskać.

Pracownicy Gimnazjum nr 24 im. Unii Europejskiej w Poznaniu


POD NASZYM PROTESTEM PODPISAŁO SIĘ 5000 OSÓB

"...żegnając, nie zapomnimy..."

Uczniowie Gimnazjum nr 24


    

 
Apel z okazji Święta Niepodległości (14 listopada 2011)
Wpisany przez Administrator   

(?)Cały do Ciebie,

Ojczyzno należę(?)

/Jan Lechoń/

 

    14 listopada 2011 roku uczciliśmy 93.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystą akademią, którą przygotowali uczniowie klas: 3a, 3b, 3 c, 3d i 1b pod kierunkiem p. Joanny Frączek ? Kozłowskiej, p.  Piotra Dukata, p. Danuty Kubali. Uświetnieniem tego wydarzenia był niewątpliwie występ naszego szkolnego chóru pod batutą, p. Moniki Derdy ? nauczycielki muzyki. Uzdolnieni muzycznie zaśpiewali takie pieśni, jak: ?Wojenko, wojenko?, ?Płynie Wisła?, ?Piechota?.

Więcej…
 
Niezwykłe lekcje języka polskiego w klasach 1c i 1e
Wpisany przez Administrator   

W październiku, po omówieniu mitu o tułaczce Odyseusza, klasy : 1c i 1e zamieniły salę lekcyjną w ? teatr! Uczniowie przygotowali scenki, dotyczące wybranych przygód mitologicznego bohatera.

 Wszyscy przez tydzień pracowali w grupach nad oryginalnymi, niepowtarzalnymi rekwizytami (tu m.in.:  zabawki dzieciństwa ? drewniane miecze jako broń mająca przerazić córkę Heliosa), kostiumami (np. pomysłowo upięte prześcieradła jako szaty starożytnych postaci) , ciekawą  scenografią ( np. parasol imitujący jaskinię cyklopa)  oraz właściwym zapamiętaniem i interpretowaniem scenicznego tekstu, by aktorsko zaprezentować się przed bardzo wymagającą publicznością ? panią nauczycielką oraz klasą. Trzeba zaznaczyć, że niektórzy wykazali się niebywałym artystycznym potencjałem ? wróżymy im teatralną i filmową przyszłość!

Więcej…
 
Dyskoteka HALLOWEEN (26 października 2011)
Wpisany przez Administrator   

Co roku o tej samej porze licznie zgromadzona młodzież bawiła się na dyskotece.

Wszystkim dopisywały świetne humory. Większość uczniów zgodnie z tradycją  była poprzebierana i umalowana. Miało to na celu przede wszystkim wyśmienitą zabawę, gdyż, cytując za portalem czasdzieci.pl, halloween traktujemy jako zabawę. Nie obchodzimy go jak święto, na poważnie.

Więcej…
 
Duszka
Wpisany przez Administrator   

Z przykrością informujemy, że 15 października odeszła  za "Tęczowy most"  klacz DUSZKA  wirtualnie adoptowana przez  uczniów naszej szkoły. 

Więcej…
 


Strona 3 z 6

Dziennik Internetowy


  Wyróżnienie!  Losowe zdjęcie

  Do wakacji pozostało:

  countdown expired

  © 2012 Gimnazjum nr 24 im. Unii Europejskiej | tel/fax. 61 872 00 38 |

  | os. Bohaterów II Wojny Światowej 29, 61-387 Poznań |

  | NIP: 782-21-15-796 | REGON: 639610034 |

  | e-mail: poczta@gim24poz.edu.pl |   

   

  Designed by Business wordpress themes and freepoker.