Termin oddania książek - 21 czerwca!

UWAGA!

Do dnia 21 czerwca 2013 r. należy oddać do biblioteki wszystkie wypożyczone książki i podręczniki.

Pamiętajcie!

Uwaga! Zmiana godzin otwarcia biblioteki

Zmieniają się godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

PONIEDZIAŁEK 8.00 - 16.00
WTOREK 11.30 - 16.00
ŚRODA 8.00 - 16.00
 CZWARTEK 11.30 - 16.00
PIĄTEK 8.00 - 12.25

STOP LIKWIDACJI BIBLIOTEK!

Minister Michał Boni opublikował ostatnio projekt założeń ustawy umożliwiający likwidację bibliotek szkolnych.
Ponieważ żadna z instytucji oświatowych, mimo prób, nie została do dziś wysłuchana, stworzyliśmy akcję STOP likwidacji bibliotek.
W krótkim czasie uzyskała ona ogromne poparcie społeczne (głównie ludzi młodych) i upowszechniła debatę o kondycji polskich bibliotek.

Stworzyliśmy list otwarty do ministra Boniego, który można podpisać oraz dodać własne argumenty.
Całość zostanie przesłana do pana ministra Boniego.

List otwarty, dokumentacja, argumentacja, pytania i odpowiedzi: www.stoplikwidacjibibliotek.pl

Patronami honorowymi akcji są m.in. prof. Jan Miodek, prof. Andrzej Markowski, prof. Jacek Kolbuszewski, prof. Jacek Wojciechowski. Pełną listę patronów znajdą Państwo tutaj: http://www.stoplikwidacjibibliotek.pl/patroni.php

Zapraszamy do wzięcia sprawy w swoje ręce. Prosimy o rozsyłanie tej wiadomości każdemu, ponieważ w interesie każdego(młodego, starego, czytającego lub nie) jest obrona bibliotek ? zarówno szkolnych, jak i publicznych.

Pod tym adresem znajdują się materiały graficzne, które można wydrukować jako plakat do wywieszenia w bibliotece, pokoju nauczycielskim, szkole itd.
www.stoplikwidacjibibliotek.pl/dla-mediow.php

Jest to całkowicie niepolityczny protest.

Z poważaniem,

Organizatorzy "STOP likwidacji bibliotek"

Rok 2013 rokiem Juliana Tuwima

Sejm RP ogłosił bieżący rok Rokiem Juliana Tuwima. Wiele jego utworów weszło na trwałe do kanonu literatury, w tym także literatury dziecięcej. Nie ma chyba dziecka, które by nie znało takich wierszy, jak ?Okulary?, ?Lokomotywa?, ?Ptasie radio? czy ?Słoń Trąbalski?.

Z pomysłem ustanowienia Roku Juliana Tuwima wystąpili łódzcy samorządowcy i literaci. Projekt uchwały przedstawił Łódzki Oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, zaś z apelem do posłów zwróciła się prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Powód jest podwójny. W tym roku mija 60. rocznica śmierci Tuwima (zmarł 27 grudnia 1953 r.) oraz setna rocznica debiutu literackiego (wiersz ?Prośba? ukazał się w ?Kurierze Warszawskim? w 1913 r.).

(Witold Salański - Głos Nauczycielski, nr 5/2013)