I miejsce we współzawodnictwie sportowym w Poznaniu

środa, 26 czerwca 2013 13:24

W piątek 14 czerwca 2013r na obiektach Młodzieżowego Ośrodka Sportu dokonano podsumowania sportowej rywalizacji szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nagrodzono pięć pierwszych szkół z każdej kategorii.

Miło nam poinformować, że Gimnazjum 24 po raz trzeci z rzędu zdobyło tytuł ,,Najbardziej usportowionego Gimnazjum w Poznaniu?. Nagrodę, pamiątkową tablicę oraz certyfikat w wysokości 4 000zł na sprzęt sportowy, z rąk Pani dr Ewy Bąk - dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania i radnego Michała Grzesia odebrała Pani dyrektor Maria Zaremba -  Ślachciak wraz ze wszystkimi nauczycielami wychowania fizycznego.

Ponadto z okazji 60-lecia Szkolnego Związku Sportowego Gimnazjum 24 zostało wyróżnione okazjonalną tablicą za rozwój sportu szkolnego i wieloletnie wybitne osiągnięcia sportowe.

Na ten sukces pracowało wielu uczniów pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego. Wygraliśmy w Poznaniu Mistrzostwa w unihokeju chłopców, sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt, indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt, lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców. Drugie miejsce zdobyliśmy w sztafetowych biegach przełajowych chłopców,  indywidualnych biegach przełajowych chłopców, tenisie stołowym chłopców, badmintonie dziewcząt, aerobiku. Brązowe medale zdobyliśmy w unihokeju dziewcząt, koszykówce dziewcząt, piłce ręcznej dziewcząt, badmintonie chłopców. Szczegóły klasyfikacji na stronie www.szs.poznan.pl (w zakładce współzawodnictwo).

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy godnie reprezentowali Gimnazjum 24 na wszystkich szczeblach rozgrywek międzyszkolnych, a przez  swoją postawę przyczynili się do tak dużego sukcesu.

Opracował Tomasz Sobczak