Podsumowanie konkursu profilaktycznego odbywającego się w ramach programu ?Szkoła wolna od narkotyków i przemocy? (12 czerwca 2013)

środa, 12 czerwca 2013 11:29

Miło nam poinformować, że już po raz szósty nasza szkoła uczestniczyła w konkursie profilaktycznym ?Żyję zdrowo, aktywnie i bezpiecznie?. W dniu 7.06.2013r. w kinie   Ciemna City w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród. W konkursie brały udział szkoły gimnazjalne miasta Poznania uczestniczące w Programie ?Szkoła wolna od narkotyków i przemocy?.

Organizatorami konkursu był Zespół Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Poznania.

Ogółem wpłynęło ok 200  prac gimnazjalistów. Zgodnie z regulaminem nawiązywały one  w swojej tematyce do zapobiegania zjawiskom przemocy, uzależnieniom oraz do promocji zdrowego  i aktywnego trybu życia.

Prace profilaktyczne uczestnicy konkursu wykonywali w 3 technikach, tj. fotografia, komiks i film.

Prace ocenianie były pod względem  merytorycznym i artystycznym. Kryteriami oceny były: zgodność pracy z  tematyką konkursu, walory profilaktyczne, oryginalność.

W tym roku szkolnym w związku z wygaszaniem szkoły jest nas tylko 10 oddziałów (a nie 15 jak w latach ubiegłych). Tym bardziej cieszymy się, że  wśród nagrodzonych i wyróżnionych prac znalazły się znów prace naszych uczniów:

W kategorii Fotografia:

2. miejsce przyznano Kalinie Kowalewskiej z kl. 3b,

Kalina  Kowalewska

Klasa 3b

Technika: Fotografia

Tytuł:  ? Nie szata zdobi człowieka ?

Wyróżnienie otrzymała Anna Leśniewska z kl. 2d,

Ania Leśniewska

Klasa 3d

Arkadiusz Dukowicz z kl. 2d,

Arkadiusz Dukowicz

Klasa 2d

Technika: Fotografia

Tytuł:  ? Społeczny Analfabetyzm ?

W kategorii Film Profilaktyczny:

2. miejsce otrzymały uczennice kl.3b Magdalena Błaszczak, Kalina Kowalewska i Dominika Simoni za film ?młodzi my?

Wyróżnienie otrzymały również uczennice  kl. 3b Paulina Walerowicz i Monika Goździerska.

Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i cenne nagrody.

Na koniec uczniowie obejrzeli film pt. ?Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości?

Wszystkim uczniom nagrodzonym oraz występującym na scenie serdecznie gratulujemy.

Marzena Jania-Kowalska