Indywidualne Mistrzostwa Poznania w Lekkiej Atletyce (21 maja 2013)

poniedziałek, 27 maja 2013 14:57

Ponad 300 uczniów z 25 poznańskich Gimnazjów wzięło udział w Mistrzostwach Poznania w Lekkiej Atletyce, które odbyły się  na stadionie Olimpii. Zawody te były ostatnią odsłoną Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2012/13 rozgrywanych  w różnych dyscyplinach. Jak się okazało zdecydowały o fakcie, że Gimnazjum 24 po raz trzeci z rzędu zostało Najbardziej Usportowionym Gimnazjum w Poznaniu. A wszystko to dzięki wspaniałemu występowi naszych uczniów na tych zawodach, które całkowicie zdominowali zdobywając 16 medali (8 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe). Jak duża przepaść dzieli inne szkoły od nas, niech świadczy fakt, że w klasyfikacji medalowej drugie miejsce zdobyły szkoły z 7 medalami (G33 i G58).

Każda szkoła mogła wystawić 1 osobę w każdej z wymienionych konkurencji: 100m, 300m, 300m.p.pł., 600m (dziewczęta), 1000m, 2000m (chłopcy), chodzie sportowym, rzucie oszczepem i dyskiem, skoku w dal i wzwyż, pchnięciu kulą. Rywalizowano też w sztafetach: 4×100m i sztafecie szwedzkiej. Najlepsi zawodnicy w każdej konkurencji otrzymali medale i awansowali do Mistrzostw Wielkopolski. Indywidualne lokaty poszczególnych uczniów przyniosły punkty, które sumowane klasyfikowały szkoły do punktacji we współzawodnictwie. Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców najwięcej punktów uzbierali uczniowie Gimnazjum 24, wygrywając z dużą przewagą.

Szczegółowe wyniki na stronie Młodzieżowego Ośrodka Sportu:

Poniżej medaliści i lokaty wszystkich startujących:

I miejsca:

100m ? Magdalena Przybylak

300m.p.pł. ? Julia Jarzyńska

Sztafeta 4×100m ?  Julia Jarzyńska, Michalina Ziętek, Magdalena Przybylak, Dominika Tomczak

Chód 3km ? Dominik Henke

300m.p.pł. ? Adrian Borowiak

2000m ? Alan Szerszeniewski

Oszczep ? Piotr Gruszczyński

Sztafeta 4×100m ?  Bartosz Mielcarek, Marcin Michalski, Hubert Grządzielski, Jędrzej Nowak

II miejsca: