Finały Mistrzostw Poznania w Koszykówce Dziewcząt (19 lutego 2013)

poniedziałek, 04 marca 2013 15:09

Kolejny rok z rzędu drużyna koszykówki dziewcząt z Gimnazjum 24 zakwalifikowała się do Finałów Mistrzostw Poznania. Turniej finałowy rozegrano z udziałem czterech najlepszych Gimnazjów: 9, SMS, 26 i 24.

W meczu o III miejsce dziewczęta Gimnazjum 24 pokonały Gimnazjum 26 62:38 i zdobyły brązowe medale. Skład drużyny (w nawiasie zdobyte punkty):

Olga Detko (20), Marta Szofer (12), Marta Puszczykowska (6), Amelia Romanow (6), Julia Jarzyńska (6), Iza Bugajska (6), Dominika Mizerska (2), Klaudia Wosińska (2), Paulina Golis (2).

Finał był bardzo emocjonujący i stojący na bardzo wysokim poziomie. Spotkały się w nim dwie najlepsze od lat szkoły Gimnazjum 9 i GSMS, w reprezentacjach których wystąpiło kilka zawodniczek z kadry Wielkopolski i Polski do lat 16. Ostatecznie zwycięstwo odniosły dziewczęta ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego (zawodniczki MUKS Poznań) ogrywając Gimnazjum 9 (INEA AZS Poznań) 57:56.

Na zakończenie wszystkie zespoły zostały nagrodzone przez prezesa SZS pana Pawła Filipowskiego pucharami i koszulkami, a trzy pierwsze miejsca otrzymały medale. Pierwsze dwa zespoły zakwalifikowały się do Finałów Wojewódzkich z udziałem ośmiu najlepszych zespołów całego województwa.