Konkurs profilaktyczny ?ŻYJĘ AKTYWNIE ZDROWO I BEZPIECZNIE? - edycja 2013

poniedziałek, 03 grudnia 2012 12:21

UWAGA! KONKURS!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie

?ŻYJĘ AKTYWNIE ZDROWO I BEZPIECZNIE?

organizowanym dla uczniów gimnazjów przez UM Poznania i KM Policji.

Termin nadsyłania prac do dnia ? 22 marca  2013 r.

Termin rozwiązania konkursu zostanie podany do dnia ? do 15 maja 2013 r.

Celem konkursu jest twórcze przedstawienie przez uczniów swoich przemyśleń na temat problematyki zapobiegania przemocy, uzależnieniom oraz zdrowego i aktywnego trybu życia.

Główne założenia organizacyjne:

Jeden twórca (lub grupa twórców ? do 3 osób tylko w przypadku zgłoszenia filmu profilaktycznego) może nadesłać na konkurs więcej niż jedną pracę.

Każda praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem, a w przypadku gdy twórcami jest grupa uczniów powinny być wpisane imiona i nazwiska wszystkich uczniów tworzących grupę, dodatkowo należy też podać wiek uczestników, klasę, nr i adres szkoły.

Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej nie publikowanymi i nieprzedstawianymi nas innych konkursach. Nadesłanie pracy na konkurs jest jednoznaczne ze złożeniem deklaracji o tych faktach. Biorąc udział w konkursie uczestnicy akceptują zasady konkursu zawarte w regulaminie.

Materiały przesłane na konkurs nie podlegają zwrotowi.

Prace konkursowe powinny spełniać następujące wymagania:

a) powinny dotyczyć:

I kategoria - problematyki zapobiegania przemocy, w tym przemocy w rodzinie, uzależnieniom, cyberprzemocy, przestępczości nieletnich;

II kategoria - problematyki prewencji kryminalnej w zakresie zapobiegania rozbojom, bójkom, oraz kradzieżom kieszonkowym, samochodowym, mieszkaniowym oraz zjawiskom patologii społecznych tj. żebractwo, sekty, subkultury itp.

III kategoria - promowania zdrowego i aktywnego trybu życia;

b) prace powinny być wykonane w następujących technikach:

• Film profilaktyczny (3 kategorie tematyczne) ? maksymalnie 10 minut (nośnik DVD);dozwolone formaty plików : avi, mov, lub mpeg. Praca powinna być przygotowana do odtworzenia w standardowych odtwarzaczach zainstalowanych w systemie Windows XP
    • Komiks Profilaktyczny ? maksymalnie 15 stron A-4, dostarczony  w wersji papierowej oraz na nośniku CD
    • Fotografia (rozmiar maksymalny 70x50cm, minimalny 30x20cm, dostarczona w wersji papierowej oraz na nośniku CD (dowolna ilość)

Kategoria fotografia i komiks powinny dotyczyć jednej z 3 kategorii tematycznych.

Każda praca powinna zawierać następujące dane:

tytuł pracy

imię i nazwisko autora

wiek

nr szkoły i klasy do której uczeń uczęszcza

zgodę rodziców na wzięcie udziału w konkursie oraz przetwarzanie danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych ( Dz.U.Nr 133, poz.833)

Prace nadesłane na konkurs stają się własnością organizatora konkursu i mogą być wykorzystane do organizowania wystaw, w ramach publikacji(też elektronicznych), udostępniane osobom trzecim itp. Nadsyłając pracę na konkurs autor zgadza się na jej późniejsze upowszechnianie przez organizatora.

Prace będą oceniane pod względem merytorycznym i artystycznym.

Kryteriami oceny będą:

zgodności doboru tematu pracy z problematyką zapobiegania przemocy, uzależnieniom, promowaniem zasad prewencji kryminalnej oraz zdrowego i aktywnego trybu życia

walory profilaktyczne

oryginalność

Nagradzani będą autorzy najlepszych prac. Laureatami konkursu będą osoby (lub grupy osób) w ramach każdej kategorii. W kategorii film nagradzane będą oddzielnie poszczególne 3 kategorie.

Nagrody główne zostaną przyznane w następujących kategoriach:

Komiks /1,2,3/ miejsce

Fotografia /1,2,3/ miejsce

Film:

- kategoria 1 - /1,2,3/ miejsce

- kategoria 2 - /1,2,3/ miejsce

- kategoria 3 - /1,2,3/ miejsce

Wszyscy zainteresowani powyższym konkursem proszeni są o poinformowanie o tym pedagoga szkolnego. Prace konkursowe składamy najdalej do 18 marca 2013 roku u pedagoga szkolnego.