Mediations Biennale ?THE UNKNOWN ? NIEPOJMOWALNE? (20 września 2012)

piątek, 21 września 2012 10:24

Uczniowie klasy muzealnej III c dnia 20 września br. wzięli udział

w trzeciej edycji Mediations Biennale, jedynym takim wydarzeniu artystycznym organizowanym od 2008 roku w Poznaniu, ważnym przedsięwzięciu z zakresu sztuki współczesnej nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.

Prace ponad 100 artystów z całego świata wypełnią kilka poznańskich przestrzeni wystawienniczych, w tym: Centrum Kultury ZAMEK, Muzeum Narodowe, Starą Synagogę, Muzeum Archidiecezjalne, Ośrodek Kultury Chrześcijańskiej oraz otwartą przestrzeń publiczną miasta Poznania, m.in. na placu Wolności.

My, wraz z przewodnikiem, mieliśmy przyjemność zobaczyć m. in.: video instalacje w Muzeum Narodowym (polecamy ?Inferno? Motohiko Odani ? zadziwiający wodospad) oraz niepojmowalne i zaskakujące dzieła sztuki współczesnej w Starej Synagodze.

Warto dodać, że po raz kolejny udało nam się wziąć udział w tym artystycznym wydarzeniu zupełnie za darmo, dzięki uprzejmości organizatorów.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z naszej przygody ze sztuką. Wiele jednak pozostawimy dla siebie, aby zachęcić Was do zwiedzenia wystaw i przekonaniu się na własnej skórze (a może cierpnąć;) jaki styl w sztuce proponują nam współcześni artyści.

Zobacz jeszcze galerię na oficjalnej stronie Mediations Biennale na facebooku: