I e w Londynie! (12 czerwca 2012)

Wpisany przez Ewa Bręcz

W dniach 06.06-12.06.2012r. klasa I e wraz z wychowawcą, panią Ewą Bręcz, wybrała się na wycieczkę szkolną do stolicy Anglii, Londynu. W długą podróż ruszyliśmy w środę wieczorem, zostawiając w Polsce piękną pogodę, a witając typowo angielską, deszczową pogodę. Program wycieczki był bardzo napięty, ale ciekawy.

Mimo kapryśnej pogody, udało nam się zobaczyć wszystko, co było w założeniach, a nawet więcej. Jako pierwsza wielu wrażeń dostarczyła nam przeprawa Eurotunelem pod kanałem La Manche. Następnie udaliśmy się do Canterbury, gdzie mieliśmy okazję podziwiać słynną katedrę oraz pospacerować uliczkami tego urokliwego miasteczka. Pod wieczór dotarliśmy na miejsce spotkań z rodzinami, u których nocowaliśmy. Podczas kolejnych dni zwiedzaliśmy wszystkie najsłynniejsze miejsca w Londynie, m.in. Buckingham Palace, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Soho, Nationall Gallery, muzeum Madame Tussaud?s, dom Sherlocka Holmesa, Muzeum Historii Naturalnej, Hyde Park, Westminster Abbey, London Eye, Big Ben, Tower of London, i tak dalej. Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń. Mieliśmy okazję zobaczyć ?kawałek? Londynu, poznać kulturę i zwyczaje angielskie, poćwiczyć język obcy oraz zintegrować się z uczniami innych szkół, które również brały udział w wycieczce. Polecamy wszystkim Londyn ?

Oprac. Ewa Bręcz