Cudze chwalicie, swego nie znacie albo nie samą piłką żyje młodzież.

Wpisany przez Administrator   

Połączone siły klas 1d, 2b i 2d odważyły się odwiedzić Warszawę w czasie trwania EURO,
czyli w dniach 14 i 15 czerwca 2012 r. Program wycieczki odbiegał od wydarzeń sportowych, choć nie sposób było o nich zapomnieć, bo tu i tam pojawiali się barwnie ubrani kibice, a i Stolica przystroiła się odświętnie.


Uczniowie zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym naprawdę dotknąć można historii i sprawić, by przestała być tylko stronami w podręczniku. Spacer w okolicach Starego Miasta
i Krakowskiego Przedmieścia zmęczył prawie wszystkich ( nauczyciele byli bardzo rześcy!),  za to przejazd warszawskim metrem zachwycił maruderów.  Centrum Nauki Kopernik zadowoliło nawet malkontentów! Działanie praw fizyki, matematyki i innych dziedzin nauki można było sprawdzić
na własnej skórze. Byli i tacy, którzy dobrowolnie ?zrobili się w balona?, umieszczając się wewnątrz bańki mydlanej. Inni badali swoją psychikę, poddając się wielu testom i doświadczeniom. Można było zrobić sobie portret kreślony ?ręką? robota Kawasaki albo zbudować most i poczuć się geniuszem wielkości Leonarda da Vinci.
 Niezapomniane wrażenia wywarł na wszystkich pięknie odrestaurowany pałac w Wilanowie wraz z otaczającymi go ogrodami i parkiem. Jedni zapamiętali barokowe wnętrza i niezwykle bogate zbiory malarstwa, inni ból nóg- bo przechadzka była długa i wymagała kondycji. Niektórzy z tęsknotą spoglądali na zabytkowe łoża królewskie, kuszące odpoczynkiem i wygodą ( nie dla psa kiełbasa!).

 

W czasie przejazdów ulicami Stolicy- jako atrakcja dodatkowa- wyłaniał się tu i ówdzie Stadion Narodowy, który warszawiacy nazywają ?Koszykiem?, ze względu na jego kształt.
Niemałą frajdą była też podróż otwartą właśnie autostradą A2, która pozwoliła nam skrócić dość nużącą drogę.

Oprac. M.Sopa

fot. A.Jeziorski

 

Dziennik Internetowy


  Wyróżnienie!  Losowe zdjęcie

  Do wakacji pozostało:

  countdown expired

  © 2012 Gimnazjum nr 24 im. Unii Europejskiej | tel/fax. 61 872 00 38 |

  | os. Bohaterów II Wojny Światowej 29, 61-387 Poznań |

  | NIP: 782-21-15-796 | REGON: 639610034 |

  | e-mail: poczta@gim24poz.edu.pl |   

   

  Designed by Business wordpress themes and freepoker.