Gimnazjum 24 najlepsze w Poznaniu we współzawodnictwie sportowym wśród Gimnazjów w roku szkolnym 2011/12

wtorek, 05 czerwca 2012 14:19

W dniu 31 maja 2012r na obiektach Młodzieżowego Ośrodka Sportu wręczono nagrody za współzawodnictwo sportowe w roku szkolnym 2011/12. Wyróżniono po 5 najlepszych Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych. Najlepsze szkoły otrzymały pamiątkowe grawertony oraz certyfikaty finansowe na zakup sprzętu sportowego.

Miło nam poinformować, że Gimnazjum 24 po raz drugi z rzędu wygrało klasyfikację szkół gimnazjalnych. Wyprzedziliśmy 54 Gimnazja.

Z rąk Pani dyrektor Wydziału Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Poznania dr Ewy Bąk grawerton odebrały złote medalistki Mistrzostw Wielkopolski w Unihokeju, zaś Pani dyrektor Maria Zaremba ? Ślachciak otrzymała certyfikat w wysokości 3000zł na zakup sprzętu sportowego.

Na ten sukces pracowało wielu uczniów pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego. Wygraliśmy w Poznaniu Mistrzostwa w koszykówce chłopców, unihokeju dziewcząt, badmintonie dziewcząt, sztafetowych biegach przełajowych zarówno dziewcząt jak i chłopców, lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców, indywidualnych biegach przełajowych chłopców. Drugie miejsce zdobyliśmy w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt, a brązowe medale w unihokeju chłopców, koszykówce dziewcząt, aerobiku, badmintonie chłopców. Szczegóły klasyfikacji na stronie www.szs.poznan.pl (w zakładce współzawodnictwo).

Te sukcesy w poszczególnych dyscyplinach przekładają się na I miejsce we współzawodnictwie sportowym wśród Gimnazjów w Wielkopolsce (na dzień 31 maja ? do rozegrania pozostały jeszcze 3 konkurencje). Szczegóły na http://szswielkopolska.pl/ w zakładce Gimnazja/współzawodnictwo/klasyfikacja punktowa. W Wielkopolsce sklasyfikowanych jest 467 Gimnazjów.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy godnie reprezentowali Gimnazjum 24 na wszystkich szczeblach rozgrywek międzyszkolnych, a przez  swoją postawę przyczynili się do tak dużego sukcesu.

Opracował: Tomasz Sobczak