Podsumowanie konkursu profilaktycznego odbywającego się w ramach programu ?Szkoła wolna od narkotyków i przemocy? (15.05.2012)

Wpisany przez Administrator

Miło nam poinformować, że już po raz piąty nasza szkoła uczestniczyła w konkursie profilaktycznym ?Żyję zdrowo, aktywnie i bezpiecznie?. W dniu 15.05.2012r. w kinie   Ciemna City w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród. W konkursie brały udział szkoły gimnazjalne miasta Poznania uczestniczące w Programie ?Szkoła wolna od narkotyków i przemocy?.

Organizatorami konkursu był Zespół Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Poznania.

Ogółem wpłynęło ok 250  prac gimnazjalistów. Zgodnie z regulaminem nawiązywały one  w swojej tematyce do zapobiegania zjawiskom przemocy, uzależnieniom oraz do promocji zdrowego  i aktywnego trybu życia.

Prace profilaktyczne uczestnicy konkursu wykonywali w 4 technikach, tj. plakat, fotografia, komiks i film.

Prace ocenianie były pod względem  merytorycznym i artystycznym. Kryteriami oceny były: zgodność pracy z  tematyką konkursu, walory profilaktyczne, oryginalność.

Jak co roku, wśród nagrodzonych i wyróżnionych prac znalazły się prace naszych uczniów:

W kategorii Fotografia

1.miejsce przyznano Paulinie Stróżyk z kl.IIIc

2. miejsce przyznano Magdalenie Błaszczak z   kl. IIb,

3. miejsce zajęła Anna Leśniewska z  kl. 1d,

wyróżnienie przypadło Monice Malak z kl. IIIc

W kategorii  konkursowej Plakat

3.miejsce przyznano Darii Korzec z kl.IIIc

Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Pawlicka z kl.IIIc

W kategorii Komiks

1 miejsce przyznano Katarzynie Pawlickiej z kl.IIIc

3 miejsce przyznano Darii Korzec z kl.IIIc

W kategorii Film Profilaktyczny

Wyróżnienie otrzymały uczennice  kl. IIIb Dominika Rybak i Patrycja Zielińska za film  ?Walka z nałogiem?.

Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i cenne nagrody (tablety, aparaty fotograficzne i książki).

Nagrodzone prace naszych uczniów można obejrzeć TUTAJ>>>

Gimnazjum nr 24 otrzymało specjalne podziękowania za największe zaangażowanie w programie  Szkoła Wolna od Narkotyków i Przemocy.

Nasza szkoła jako jedyna miała możliwość wystąpienia w trakcie trwania imprezy. Spotkanie z młodzieżą uświetnił  występ grupy teatralnej prowadzonej przez panią mgr Joannę Frączek-Kozłowską. Przedstawienie pt. ?Game over- życie w realu? bardzo się gościom i młodzieży podobało.

Na koniec uczniowie obejrzeli film pt. ?Zaplątani?

Wszystkim uczniom nagrodzonym oraz występującym na scenie serdecznie gratulujemy.

Nagrodzone prace naszych uczniów można obejrzeć TUTAJ>>>

Opracowała: M. Jania-Kowalska