Finał Mistrzostw Poznania w Koszykówce Chłopców (14 marca 2012)

czwartek, 22 marca 2012 12:12

GIM 24 MISTRZEM POZNANIA!

W dniu 14 marca rozegrano Finały Gimnazjady w Koszykówce Chłopców, które odbyły się w Gimnazjum 12 na os. Batorego. Czwórkę finalistów stanowiły drużyny G12, G24, G40 i G58.

Finały okazały się bardzo zacięte i emocjonujące. Już półfinały pokazały, że wszystkie cztery drużyny są zdeterminowane osiągnąć cel jakim jest Mistrzostwo Poznania. W walce o wejście do ścisłego finału G12 pokonało G58 45:38, a G24 zwyciężyło G40 64:52. W meczu o III miejsce G58 po zaciętym meczu wygrało z G40 54:44, pomimo, że po dwóch kwartach meczu to chłopcy z G40 prowadzili 34:23.

Mecz o I miejsce okazał się prawdziwą grą nerwów. Początek meczu to dominacja gospodarzy, którzy prowadzili nawet 11:3. Jednak po wziętym czasie nasz drużyna zaczęła lepiej bronić i pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 11:8. W połowie meczu nieznacznie wygrywaliśmy 22:24. Początek trzeciej odsłony to szybko rzucone 6 punktów przez drużynę G24 i wynik 30:22. Wydawało się, że mecz jest już pod kontrolą zawodników G24, ale gospodarze po trzech rzutach za 3 punkty zniwelowali straty do 2 punktów, by na 15 sekund przed końcem doprowadzić do remisu po 46. W tym momencie sfaulowany przy rzucie został zawodnik G24 Michał Marek. Do tej pory z 6 wykonywanych rzutów wolnych trafił zaledwie jeden. I tym razem przy pierwszej próbie się pomylił. Drugi rzut trafił i G24 prowadziło jednym punktem 47:46. Zawodnicy G12 próbowali przeprowadzić jeszcze skuteczną akcję, ale Maksymilian Dudek szybko przerwał akcję faulem i drużyna G12 otrzymała piłkę z autu. W kolejnej akcji na 5 sekund przed końcem przechwyciliśmy wybicie piłki z autu i mecz dobiegł końca.

Mistrzem Poznania na rok szkolny 2011/12 zostało Gimnazjum 24 prowadzone przez Tomasza Sobczaka.

Mistrzowie reprezentować będą Poznań na Mistrzostwach Wielkopolski z udziałem najlepszych ośmiu zespołów.