Australijczycy w naszej szkole

Wpisany przez Administrator

W dniach 6-10 lutego 2012 roku nasza szkoła gościła dwóch przemiłych praktykantów z Australii, którzy prowadzili warsztaty dla uczniów w ramach programu Enter Your Future. Projekt, organizowany przez Komitet Narodowy AIESEC (największa międzynarodowa organizacja studencka), ma na celu promowanie pozytywnego modelu przywództwa opartego na wrażliwości kulturowej, zdolności aktywnego uczenia się, przedsiębiorczości i odpowiedzialności społecznej. Warsztaty miały również zachęcić młodzież do przełamywania barier wielokulturowych, pomóc w lepszych poznaniu świata oraz rozwinąć ich zainteresowania.

Jak już wcześniej było wspomniane, do naszej szkoły przybyło dwóch praktykantów: Australijczyk Patrick oraz pochodząca z Nowej Zelandii, ale mieszkająca na stałe w Australii, Dinar. Studenci prowadzili zajęcia w kilku grupach językowych na poziomie wszystkich trzech klas. Podczas pierwszych zajęć, nasi goście przedstawili swoje miejsce zamieszkania, ukazując aspekty geograficzne, kulturowe i językowe. Uczniowie mieli szansę nauczyć się kilku słów w jednym z dialektów w Nowej Zelandii, poznać najbardziej popularne zwierzęta zamieszkujące Australię czy ?porzucać? bumerangiem. W czasie następnych kilku zajęć nasi gimnazjaliści budowali wieże z makaronu spaghetti i pianek (najwyższa wieża wygrywała)  czy zastanawiali się nad stereotypami nt. różnych krajów.

Zajęcia z tymi młodymi ludźmi to na pewno niezapomniane przeżycie dla naszych uczniów z kilku ważnych powodów. Młodzież nie tylko miała żywy kontakt z językiem angielskim, ale również mogła nauczyć się, jak stać się młodym liderem. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat różnych kultur oraz uczyli się większej tolerancji do różnić pomiędzy nacjami.

Oto kilka zdjęć z naszych zajęć.

Oprac. Ewa Bręcz