Finały Mistrzostw Poznania w Piłce Ręcznej Dziewcząt (26.01.2012)

piątek, 27 stycznia 2012 10:32

W czwartek 26 stycznia 2012r w Gimnazjum 24 rozegrano Finały Mistrzostw Poznania w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Do zmagań stanęły cztery najlepsze szkoły G24, G30, G58 i G60. Niestety w naszym zespole zabrakło najlepszej zawodniczki, Wiktorii Błaszyk, która dwa dni wcześniej odniosła kontuzję wykluczającą ją z gry w tym turnieju.

Faworytkami rozgrywek były G30 i G60, które miały w swoich składach dziewczęta trenujące w klubach. Szkoły te mają klasy sportowe z piłki ręcznej dziewcząt (10 godzin wychowania fizycznego ? piłka ręczna). W związku z absencją naszej liderki nie byliśmy w stanie nawiązać równorzędnej walki z tymi zespołami i ponieśliśmy wysokie porażki (choć w grudniowych półfinałach zremisowaliśmy z G30 15:15).

W decydującym meczu o III miejscu po bardzo zaciętym boju ulegliśmy G58, które miało w składzie jedną zawodniczkę klubową, 4:1. W bezpośrednim pojedynku G30 pokonało G60 8:7 i zostało mistrzem Poznania i będzie reprezentowało miasto na Mistrzostwach Wielkopolski.

Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pucharami, dyplomami i okolicznościowymi koszulkami przez prezesa Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego Pawła Filipowskiego. Pierwsze trzy szkoły otrzymały również medale.

0

Na sukces jakim jest zajęcie IV miejsca w Poznaniu przez Gimnazjum 24 zapracowały:

Wiktoria Błaszyk , Marta Szofer, Olga Detko, Adrianna Sałek, Patrycja Zielińska, Paulina Golis, Iza Bugajska, Paulina Trocha, Dominika Tomczak, Magdalena Przybylak, Julia Jarzyńska, Amelia Romanow, Marta Puszczykowska.

Opracował: Tomasz Sobczak