Projekt "Connecting Classrooms"

środa, 23 listopada 2011 15:02

Od września 2010 roku nasze gimnazjum uczestniczy w projekcie ?Connecting Classrooms? prowadzonym przez British Council oraz Urząd Miasta Poznania. Głównym celem i założeniem projektu jest rozwój współpracy międzynarodowej między szkołami i władzami oświatowymi w ponad 60 krajach na całym świecie. Nasza szkoła współracuje z placówkami z Hiszpanii, Szkocji oraz Bośni i Hercegowiny.

Koordynatorami projektu są panie Anna Pawlak oraz Ewa Bręcz, a uczestniczą w nim uczniowie różnych klas np. klasy 1e, 2d, 3c.

 

W ramach projektu realizujemy różnego rodzaju zadania ( Prezentacja szkoły oczami ucznia, Konkurs fotograficzny ?The view from my window?, Mini-projekt ?Community mapping?, Kalendarz 2012, Przedstawienie 100 słów), oraz uczestniczymy w szkoleniach, spotkaniach i warsztatach. Do najciekawszych z nich należą:

 

  1. Young leaders training ? Poznań, marzec 2011.
  2. International coordinators training ? Kraków, luty 2011.
  3. Wizyta nauczycieli ze Szkocji ? Poznań, czerwiec 2011.
  4. Spotkanie szkół z Poznania i Krakowa ? Poznań, wrzesień 2011.
  5. International Project meeting ? Glasgow, listopad 2011.

Więcej o programie "Connecting Classrooms" przeczytasz tutaj.

 

Oprac. Anna Pawlak 


 

7 i 8 listopada 2011 odbyła się kolejna konferencja projektu Connecting Classrooms. Tym razem mieliśmy okazję spotkać się w jednym z krajów Wielkiej Brytanii, a mianowicie w Szkocji. Spotkanie zorganizowane było w Glasgow. Poznań miały szansę reprezentować dwie szkoły: Gimnazjum da Vinci oraz Gimnazjum nr 24. Oprócz wyżej wymienionych szkół z Poznania,  do pięknego Glasgow pojechali reprezentanci dwóch gimnazjów z Krakowa. Tam, ?załoga? z Polski spotkała się z delegacjami z krajów partnerskich naszego projektu ?  Hiszpanii, Szkocji oraz Bośni i Hercegowiny.

Do Glasgow, w roli ?ambasadora?, wybrała się Marta Szymanowska, uczennica klasy 2d oraz opiekun projektu p. Ewa Bręcz. Uczestnicy konferencji brali udział w ciekawym szkoleniu dla Młodych Liderów. Podczas tego krótkiego, ale jakże udanego spotkania, został ustalony dalszy harmonogram pracy w ramach tego projektu.

Niestety, nie udało nam się ?przywieźć? żadnych zdjęć ze spotkania ani z Glasgow. Poniżej przedstawiamy kilka fotek znalezionych przez Google:

Przygotowała: Ewa Bręcz


 

Jednym z zadań projektowych było wykonanie kalendarza na rok 2012, który będzie zawierał zdjęcia wykonane do zadania ?Mój widok z okna?  (A view from my window). Zdjęcia zamieszczone w kalendarzu zostały wybrane jako najlepsze 12 zdjęć przesłanych przez uczniów z Polski, Hiszpanii, Szkocji oraz Bośni i Hercegowiny. W naszym kalendarzu, przygotowanym przez Gimnazjum nr 24, każda kartka została zaprojektowana przez innego ucznia, pracującego w projekcie. Mamy nadzieję, że kalendarz przypadnie Wam do gustu. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Uśmiech

Przygotowała: Ewa Bręcz


 

W dniach 15 ? 18 czerwca 2012 roku siódemka uczniów z Gimnazjum nr 24 wraz z opiekunami, p. Ewą Bręcz i Anną Pawlak, wyjechała do Krakowa w ramach projektu British Council, Connecting Classrooms. Celem wyjazdu było wykonanie w ostatnim dniu pobytu tańca ?Big Dance? . Taniec ten towarzyszył dostarczeniu znicza olimpijskiego w związku z Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi, które odbędą się w Londynie między 27.07 a 18.08. 2012. Układ big dance został stworzony przez Wayna McGregora i przedstawia różne dyscypliny sportowe. Nasi uczniowie wraz z kolegami z projektu z innych szkół w Poznaniu i Krakowie, bili rekord Guinesa w wykonaniu tego tańca. W tym samym czasie, młodzież z innych krajów również tańczyła ten sam układ.

Z naszej szkoły w tańcu brali udział:

Artur Tomaszewski Ie

Marta Szymanowka IId

Weronika Beszterda IId

Magdalena Juchacz IIIc

Natalia Janicka IIIC

Jakub Balcerek IIIc

Maciej Walkowiak IIIc

Oto foto-relacja z tego wydarzenia:

Oprac. Ewa Bręcz


 

 

© 2012 Gimnazjum nr 24 im. Unii Europejskiej | tel/fax. 61 872 00 38 |

| os. Bohaterów II Wojny Światowej 29, 61-387 Poznań |

| NIP: 782-21-15-796 | REGON: 639610034 |

| e-mail: poczta@gim24poz.edu.pl | 

 

Designed by Business wordpress themes and freepoker.