piątek, 18 listopada 2011 11:07

NIE ZGADZAMY SIĘ NA LIKWIDACJĘ!

W dniu 5-6.11.2011r. w gazecie ?Głos Wielkopolski? ukazał się obszerny artykuł zatytułowany ?Gimnazja będą likwidowane?, w którym podano informacje o wstępnych planach miasta dotyczących likwidacji niektórych szkół oraz przeniesienia i połączenia innych w zespoły. Z artykułu dowiedzieliśmy się, że nasze gimnazjum ma być połączone z LO nr 14 (os. Piastowskie) i wspólnie przeniesione do budynku na os. Tysiąclecia, gdzie obecnie mieści się Gimnazjum nr 25 (przewidziane do likwidacji). W wyniku fuzji młodzież z naszego obwodu miałaby trafić częściowo na os. Tysiąclecia, a częściowo do gimnazjów sąsiednich (23 i 27). Budynek zajmowany dotychczas przez nas przejęłyby w całości szkoły salezjańskie.Dyrekcja, nauczyciele i pozostali pracownicy są zaniepokojeni tymi planami.

Nasza szkoła posiada 25-letnią tradycję, uczą się w niej już kolejne pokolenia uczniów. Ciężko pracowaliśmy i pracujemy na to, aby Gimnazjum nr 24 było szkołą o wysokim poziomie nauczania, bezpieczną i przyjazną uczniom i rodzicom. Od lat osiągamy stabilny nabór. Dzięki wypracowanej renomie uczy się u nas młodzież nie tylko z rejonu, ale również z innych części Poznania. Posiadamy bogatą ofertę zajęć dydaktycznych i wychowawczych, mając na uwadze wszechstronny rozwój uczniów, a także ich szczególne uzdolnia i zainteresowania. Stąd wziął się pomysł klas naukowych, muzealnych (jedyne takie klasy w Wielkopolsce), językowych, przyrodniczych czy lekkoatletycznych. Możemy pochwalić się znakomitymi osiągnięciami sportowymi. Staramy się uwrażliwiać młodzież na słabszych, potrzebujących pomocy. Świadczy o tym prężnie działający od lat wolontariat, współpraca m.in. ze Stowarzyszeniem ?Na Tak? wspierającym osoby niepełnosprawne i Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci  i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym ?Żurawinka?. Mamy mądrą, wrażliwą młodzież i nie widzimy powodu, dla którego miałaby ona być karana zmianą szkoły, środowiska rówieśniczego i pedagogicznego, programu nauczania.

Względy finansowe, na jakie powołują się urzędnicy nie przemawiają do nas, ponieważ nie posiadamy niewykorzystanych sal i powierzchni, jesteśmy na  piątym miejscu co do wielkości naboru w Poznaniu, mamy znakomitą opinię.

W związku z powyższym podjęliśmy dotąd następujące kroki:

-  dyrekcja szkoły jest w regularnym kontakcie z władzami miasta,

- zostało złożone pismo do Wydziału Oświaty Urzędu  Miasta Poznania wyrażające opinię dyrektora Gimnazjum nr 24,

- rada pedagogiczna złożyła swój stanowczy protest  zarówno u przedstawicieli    władz miejskich jak i  oświatowych,

- poinformowane zostały związki zawodowe oraz Rada Osiedla.

Prosimy rodziców, przyjaciół szkoły, absolwentów i wszystkie życzliwe nam osoby o pomoc i wsparcie. Zabierzmy wspólnie głos w tym, co nazywane jest ?początkiem dyskusji o zmianach? z wiarą, że jesteśmy w stanie uratować nasze gimnazjum!

Przy głównym wejściu do szkoły (przy dyżurce szkolnej) można wyrazić swoją solidarność ze społecznością Gimnazjum nr 24, składając podpis pod petycją. Serdecznie wszystkich zachęcamy.

Dziękujemy za wsparcie jakie do tej pory otrzymaliśmy i za to, które mamy nadzieję pozyskać.

Pracownicy Gimnazjum nr 24 im. Unii Europejskiej w Poznaniu

POD NASZYM PROTESTEM PODPISAŁO SIĘ 5000 OSÓB