Mistrzostwa Poznania w Sztafetowych Biegach Przełajowych (11 października 2011)

We wtorek 11 października rozegrano na Polanie Harcerza nad Maltą Mistrzostwa Poznania w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Mimo niesprzyjających warunków i ciągłych opadów deszczu, wystartowało 30 poznańskich gimnazjów. Dziewczęta biegały na dystansie 10 x 800m, a chłopcy 10 x 1000m.

Olbrzymi sukces zanotowali nasi uczniowie. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy okazali się bezkonkurencyjni, zdecydowanie zwyciężając. Zdarzyło się tak po raz pierwszy w historii startów naszych sztafet, aby i dziewczęta i chłopcy w jednym roku byli najlepsi w tych Mistrzostwach.

 

Więcej…
 
Wycieczka I klas muzealnych do Warszawy (7 października 2011)

Dnia 7 października br. o 5.00 uczniowie klasy IB oraz IC spotkali się przed Gimnazjum nr 24 im. Unii Europejskiej w Poznaniu, aby wyruszyć w pierwszą, wspólną podróż do Warszawy, której celem było poznanie historii i zabytków stolicy Polski.

 

Więcej…
 
Ślubowanie klas pierwszych (28 września 2011)

W środę 28 września w naszej szkole miało miejsce wydarzenie, którego celem było przyjęcie pierwszoklasistów w poczet społeczności Gimnazjum nr 24 im. Unii Europejskiej. Uroczystość zorganizowali uczniowie klas 2b i 2d z pomocą wychowawców. Zaproszono klasy pierwsze oraz trójki klasowe starszych roczników.

Na wstępie prowadzący powitali wszystkich i przedstawili ideę wydarzenia. Następnie uczennica wyrecytowała wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. ?Pomnik studenta?. Później przedstawiono trzy typy wychowanków naszej szkoły. A mianowicie: ucznia regulaminowego ? chodzącego w ciemnych spodniach i mundurku; asekuranta ? ubiera
się schludnie, ale unika noszenia mundurka lecz jest przezorny, na wszelki wypadek ma go
na dnie plecaka i używa w miarę potrzeb; typ ekstremalny ? krótka spódniczka, skąpa bluzka, buty na obcasie i makijaż ? tak właśnie przedstawili postawę, której nie należy naśladować.

Więcej…
 
Kto zaadoptuje zebrę?

 

Poznańskie ZOO apeluje!

Uczniowie Gim 24 - ŁĄCZMY SIĘ!

 

Pomóżmy utrzymać poznańskiemu ZOO trzy przepiękne zebry;)

Więcej…
 
Indywidualne Mistrzostwa Poznania w Biegach Przełajowych (30 września 2011)

 

W ostatnim dniu września nad Maltą, na Polanie Harcerza odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Poznania w Biegach Przełajowych. Każda szkoła miała prawo wystawić 10 dziewcząt i 10 chłopców. Biegano z podziałem na roczniki urodzenia.

 

Więcej…
 
Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce (1-2 październik 2011)

 

 

Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce w Kielcach

Mały Memoriał im. J. Kusocińskiego


Uczennica klasy sportowej 3a i zawodniczka AZS ? u Poznań, Wiktoria Błaszyk uzyskała awans do Finałów Mistrzostw Polski Młodzików w biegach na 100m przez płotki i 300m przez płotki. Do finałów Mistrzostw Polski zakwalifikowało się po 20 najlepszych zawodników w każdej konkurencji w kraju z roczników 1996 i młodsi.

Więcej…
 
Rozpoczęcie projektu muzealnego przez klasę 1c (29 września 2011)

Dnia 29 września 2011 roku klasa 1c o profilu muzealnym oficjalnie rozpoczęła swoja przygodę z Muzeum Narodowym w Poznaniu. Uczniowie mieli przyjemność  zwiedzać wystawę Złoto, srebro, brąz. Numizmatyka w promocji miast i samorządów.

Złoto, srebro, brąz. Numizmaty w promocji miast i samorządów to tytuł wystawy powstałej dzięki kolekcji gromadzącej w Muzeum Narodowym w Poznaniu współczesne monety i żetony. Ukazuje ona temat miasta w numizmatyce, jak również miasto jako emitenta współczesnych walorów o charakterze pieniężnym i promocyjnym ? tzw. dukatów lokalnych.

Więcej…
 


Dziennik Internetowy


  Wyróżnienie!  Losowe zdjęcie

  Do wakacji pozostało:

  countdown expired

  © 2012 Gimnazjum nr 24 im. Unii Europejskiej | tel/fax. 61 872 00 38 |

  | os. Bohaterów II Wojny Światowej 29, 61-387 Poznań |

  | NIP: 782-21-15-796 | REGON: 639610034 |

  | e-mail: poczta@gim24poz.edu.pl |   

   

  Designed by Business wordpress themes and freepoker.