Apel z okazji Święta Niepodległości (14 listopada 2011)

(?)Cały do Ciebie,

Ojczyzno należę(?)

/Jan Lechoń/

 

    14 listopada 2011 roku uczciliśmy 93.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystą akademią, którą przygotowali uczniowie klas: 3a, 3b, 3 c, 3d i 1b pod kierunkiem p. Joanny Frączek ? Kozłowskiej, p.  Piotra Dukata, p. Danuty Kubali. Uświetnieniem tego wydarzenia był niewątpliwie występ naszego szkolnego chóru pod batutą, p. Moniki Derdy ? nauczycielki muzyki. Uzdolnieni muzycznie zaśpiewali takie pieśni, jak: ?Wojenko, wojenko?, ?Płynie Wisła?, ?Piechota?.

Więcej…
 
Niezwykłe lekcje języka polskiego w klasach 1c i 1e

W październiku, po omówieniu mitu o tułaczce Odyseusza, klasy : 1c i 1e zamieniły salę lekcyjną w ? teatr! Uczniowie przygotowali scenki, dotyczące wybranych przygód mitologicznego bohatera.

 Wszyscy przez tydzień pracowali w grupach nad oryginalnymi, niepowtarzalnymi rekwizytami (tu m.in.:  zabawki dzieciństwa ? drewniane miecze jako broń mająca przerazić córkę Heliosa), kostiumami (np. pomysłowo upięte prześcieradła jako szaty starożytnych postaci) , ciekawą  scenografią ( np. parasol imitujący jaskinię cyklopa)  oraz właściwym zapamiętaniem i interpretowaniem scenicznego tekstu, by aktorsko zaprezentować się przed bardzo wymagającą publicznością ? panią nauczycielką oraz klasą. Trzeba zaznaczyć, że niektórzy wykazali się niebywałym artystycznym potencjałem ? wróżymy im teatralną i filmową przyszłość!

Więcej…
 
Dyskoteka HALLOWEEN (26 października 2011)

Co roku o tej samej porze licznie zgromadzona młodzież bawiła się na dyskotece.

Wszystkim dopisywały świetne humory. Większość uczniów zgodnie z tradycją  była poprzebierana i umalowana. Miało to na celu przede wszystkim wyśmienitą zabawę, gdyż, cytując za portalem czasdzieci.pl, halloween traktujemy jako zabawę. Nie obchodzimy go jak święto, na poważnie.

Więcej…
 
Dzień Komisji Edukacji Narodowej (14 października 2011)

Fotorelacja z Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

 

Więcej…
 
Duszka

Z przykrością informujemy, że 15 października odeszła  za "Tęczowy most"  klacz DUSZKA  wirtualnie adoptowana przez  uczniów naszej szkoły. 

Więcej…
 
Mistrzostwa Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych (18 października 2011)

W dniu 18 października 2011r na hipodromie Poznań Wola rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Start w tej imprezie miały zagwarantowane 44 najlepsze Gimnazja z całej Wielkopolski (spośród prawie 400), które wygrały eliminacje powiatowe. Po zwycięstwie sztafet w kategorii dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Poznania, Gimnazjum 24 również miało zapewniony start w Finale Wojewódzkim.

Więcej…
 
"W drodze do maratonu" (15 października 2011)

W sobotę 15 października, w przeddzień XII Poznań Maratonu, nad jeziorem Malta rozegrano biegi dla dzieci i młodzieży ,,W drodze do maratonu?. W imprezie najważniejszy był udział, nie wynik. Wszystkie szkoły łącznie (SP, G, SPG) rywalizowały w rankingu frekwencji o  trzy nagrody Prezydenta Poznania. Za pierwsze miejsce ? 3000zł, za drugie ? 2000zł i za trzecie ? 1000zł na sprzęt sportowy. Uczniowie SP biegali na 1000m, Gimnazjaliści rywalizowali na dystansie 2000m, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych na 3000m.

Po podsumowaniu okazało się, że Gimnazjum 24 zostało sklasyfikowane na III miejscu we frekwencji. Wystartowało nas 140. Pierwsze miejsce zajęła SP 84 ? 196 uczniów, II miejsce Zespół Szkół Handlowych ? 166. Tuż za nami na 4 miejscu uplasowała się SP 23 ze 136 uczniami.

Więcej…
 


Dziennik Internetowy


  Wyróżnienie!  Losowe zdjęcie

  Do wakacji pozostało:

  countdown expired

  © 2012 Gimnazjum nr 24 im. Unii Europejskiej | tel/fax. 61 872 00 38 |

  | os. Bohaterów II Wojny Światowej 29, 61-387 Poznań |

  | NIP: 782-21-15-796 | REGON: 639610034 |

  | e-mail: poczta@gim24poz.edu.pl |   

   

  Designed by Business wordpress themes and freepoker.