Drużynowe Mistrzostwa Poznania w Badmintonie Dziewcząt (2 grudnia 2011)

2 grudnia 2011r w Gimnazjum 26 rozegrano Finały Drużynowych Mistrzostw Poznania w Badmintonie Dziewcząt z udziałem czterech najlepszych zespołów wyłonionych w drodze eliminacji, a później półfinałów. Do finałów awans uzyskały Gimnazja: 5, 24, 26 i 58.

W pierwszym meczu spotkaliśmy się z gospodarzem turnieju, uczennicami gimnazjum 26 i odnieśliśmy zwycięstwo 3:1. W drugim G58 pokonało G5 3:0. W meczu o trzecie miejsce spotkali się pokonani wcześniejszych potyczek. G26 pokonało G5 3:0, zapewniając sobie brązowe medale i III miejsce w Mistrzostwach Poznania. IV miejsce przypadło dziewczętom z G5.

Więcej…
 
Andrzejkowa Noc - wyjątkowa impreza w Gimnazjum 24 (30 listopada 2011)

 

W środę 30 listopada ponad 230 uczniów Gimnazjum 24 (na osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej 29) wraz z grupą swoich nauczycieli pozostało w szkole znacznie dłużej niż zazwyczaj - do domu wrócili
dopiero nazajutrz po czwartkowych lekcjach! Całą andrzejkową noc wypełniła zabawa, zawody sportowe i wiele intrygujących zajęć typowych dla dla tej pory: wróżby na sto sposobów, zagadki i przepowiednie,
niesamowite opowieści i niewyjaśnione zjawiska na filmowym ekranie... O drugiej w nocy wszyscy uczestnicy zabawy pościelili sobie legowiska w sali sportowej i już po dwóch godzinach zapadli w głęboki sen...
Pobudka o 6:30 i przygotowania do zajęć, dla większości nie były przyjemne!

Zobacz fotorelację z tego wydarzenia.... 

Więcej…
 
Spotkanie protestacyjne (28 listopada 2011)

 Dnia 28 listopada br. w Gimnazjum nr 24 odbyło się spotkanie protestacyjne uczniów, rodziców, grona pedagogicznego, absolwentów, rodziców i uczniów pobliskich szkół podstawowych z przedstawicielami mediów (Głosem Wielkopolskim, Gazetą Wyborczą, telewizją RTK oraz WTK i inni) w sprawie przeniesienia szkoły do oddalonego o 4 km budynku likwidowanego Gimnazjum nr 25 na os. Tysiąclecia.

Więcej…
 
Turniej unihokeja z okazji "Dnia Niepodległości" (15 listopada 2011)

15.11.2011 (wtorek), w Gimnazjum Nr 24 odbył się turniej unihokeja dla szkół podstawowych. Był to kolejny turniej z okazji Dnia Niepodległości. Drużyny składały się z bramkarza i pięciu zawodników pola gry, z czego dwoje z nich były to dziewczyny.

Trzy pierwsze zespoły otrzymały statuetki oraz dyplomy. Zwycięska po raz kolejny okazała się Szkoła Podstawowa Nr 20 pod dowództwem p. Beaty Lewickiej ? Płaczek, drugie miejsce Szkoła Podstawowa Nr 45 i trzecie miejsce Szkoła Podstawowa Nr 3.

Prowadzona była także klasyfikacja Króla Strzelców. Po pięć strzelonych goli miało dwóch zawodników SP 20 (Dawid Nowak, Michał Ostrowski) i niezbędna była dogrywka w rzutach karnych (rozstrzygnięta po pierwszej serii), po których ostateczne tytuł przypadł Michałowi Ostrowskiemu.

Więcej…
 
Zawody Strzeleckie (10 listopada 2011)

Elementem wychowawczym, patriotycznym i sportowym były organizowane
dla uczczenia Święta Niepodległości w dniu 10-11-2011 w Gimnazjum nr 24 im. Unii Europejskiej V Mistrzostwa w Strzelaniu Pneumatycznym uczniów
i nauczycieli. Strzelano z karabinka sportowego. W zawodach brało udział 63 zawodników, którzy walczyli w trzech kategoriach: uczennice, uczniowie
i nauczyciele. Rywalizacja była bardzo zacięta i o miejscach na podium decydowały dogrywki.

Więcej…
 
Projekt "Connecting Classrooms"

Od września 2010 roku nasze gimnazjum uczestniczy w projekcie ?Connecting Classrooms? prowadzonym przez British Council oraz Urząd Miasta Poznania. Głównym celem i założeniem projektu jest rozwój współpracy międzynarodowej między szkołami i władzami oświatowymi w ponad 60 krajach na całym świecie. Nasza szkoła współracuje z placówkami z Hiszpanii, Szkocji oraz Bośni i Hercegowiny.

Koordynatorami projektu są panie Anna Pawlak oraz Ewa Bręcz, a uczestniczą w nim uczniowie różnych klas np. klasy 1e, 2d, 3c.

Więcej…
 


Dziennik Internetowy


  Wyróżnienie!  Losowe zdjęcie

  Do wakacji pozostało:

  countdown expired

  © 2012 Gimnazjum nr 24 im. Unii Europejskiej | tel/fax. 61 872 00 38 |

  | os. Bohaterów II Wojny Światowej 29, 61-387 Poznań |

  | NIP: 782-21-15-796 | REGON: 639610034 |

  | e-mail: poczta@gim24poz.edu.pl |   

   

  Designed by Business wordpress themes and freepoker.