Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

poniedziałek, 2 września 2013 r.

godz. 10.00 

 
Zakończenie roku szkolnego - fotorelacja (28 czerwca 2013)

 

Więcej…
 
Biegaj z Chevrolet Szpot

Już w najbliższą sobotę, 31 sierpnia 2013r o godzinie 11:00 nad Maltą (w pobliżu hangarów na mecie Toru Regatowego) będzie miał miejsce start do ósmego w tym roku biegu VII edycji otwartych biegów z cyklu ?Biegaj z Chevrolet Szpot?.

W pobliżu hangarów na mecie Toru Regatowego nad Maltą proszę pojawić się najpóźniej o godzinie 10:40 w celu zapisania się do biegu w biurze zawodów, obowiązkowo wzięcia udziału w liczeniu uczestników oraz odebrania kuponu biorącego udział w losowaniu nagród po zakończeniu imprezy o godzinie 12:00.

Więcej…
 
I miejsce we współzawodnictwie sportowym w Poznaniu

W piątek 14 czerwca 2013r na obiektach Młodzieżowego Ośrodka Sportu dokonano podsumowania sportowej rywalizacji szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nagrodzono pięć pierwszych szkół z każdej kategorii.

Miło nam poinformować, że Gimnazjum 24 po raz trzeci z rzędu zdobyło tytuł ,,Najbardziej usportowionego Gimnazjum w Poznaniu?. Nagrodę, pamiątkową tablicę oraz certyfikat w wysokości 4 000zł na sprzęt sportowy, z rąk Pani dr Ewy Bąk - dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania i radnego Michała Grzesia odebrała Pani dyrektor Maria Zaremba -  Ślachciak wraz ze wszystkimi nauczycielami wychowania fizycznego.

Ponadto z okazji 60-lecia Szkolnego Związku Sportowego Gimnazjum 24 zostało wyróżnione okazjonalną tablicą za rozwój sportu szkolnego i wieloletnie wybitne osiągnięcia sportowe.

Więcej…
 
Szkolna Olimpiada Matematyczna "AS 2013" (6 czerwca 2013)

W dniu 6 czerwca 2013 roku w naszej szkole odbyła się II edycja Szkolnej Olimpiady Matematycznej AS 2013. W olimpiadzie udział wzięło 33 uczniów z klas drugich. Najlepsze wyniki uzyskali:

Więcej…
 
Podsumowanie konkursu profilaktycznego odbywającego się w ramach programu ?Szkoła wolna od narkotyków i przemocy? (12 czerwca 2013)

Miło nam poinformować, że już po raz szósty nasza szkoła uczestniczyła w konkursie profilaktycznym ?Żyję zdrowo, aktywnie i bezpiecznie?. W dniu 7.06.2013r. w kinie   Ciemna City w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród. W konkursie brały udział szkoły gimnazjalne miasta Poznania uczestniczące w Programie ?Szkoła wolna od narkotyków i przemocy?.

Organizatorami konkursu był Zespół Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Poznania.

Ogółem wpłynęło ok 200  prac gimnazjalistów. Zgodnie z regulaminem nawiązywały one  w swojej tematyce do zapobiegania zjawiskom przemocy, uzależnieniom oraz do promocji zdrowego  i aktywnego trybu życia.

Prace profilaktyczne uczestnicy konkursu wykonywali w 3 technikach, tj. fotografia, komiks i film.

Prace ocenianie były pod względem  merytorycznym i artystycznym. Kryteriami oceny były: zgodność pracy z  tematyką konkursu, walory profilaktyczne, oryginalność.

W tym roku szkolnym w związku z wygaszaniem szkoły jest nas tylko 10 oddziałów (a nie 15 jak w latach ubiegłych). Tym bardziej cieszymy się, że  wśród nagrodzonych i wyróżnionych prac znalazły się znów prace naszych uczniów:

Więcej…
 
Indywidualne Mistrzostwa Poznania w Lekkiej Atletyce (21 maja 2013)

Ponad 300 uczniów z 25 poznańskich Gimnazjów wzięło udział w Mistrzostwach Poznania w Lekkiej Atletyce, które odbyły się  na stadionie Olimpii. Zawody te były ostatnią odsłoną Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2012/13 rozgrywanych  w różnych dyscyplinach. Jak się okazało zdecydowały o fakcie, że Gimnazjum 24 po raz trzeci z rzędu zostało Najbardziej Usportowionym Gimnazjum w Poznaniu. A wszystko to dzięki wspaniałemu występowi naszych uczniów na tych zawodach, które całkowicie zdominowali zdobywając 16 medali (8 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe). Jak duża przepaść dzieli inne szkoły od nas, niech świadczy fakt, że w klasyfikacji medalowej drugie miejsce zdobyły szkoły z 7 medalami (G33 i G58).

Więcej…
 


Dziennik Internetowy


  Wyróżnienie!  Losowe zdjęcie

  Do wakacji pozostało:

  countdown expired

  © 2012 Gimnazjum nr 24 im. Unii Europejskiej | tel/fax. 61 872 00 38 |

  | os. Bohaterów II Wojny Światowej 29, 61-387 Poznań |

  | NIP: 782-21-15-796 | REGON: 639610034 |

  | e-mail: poczta@gim24poz.edu.pl |   

   

  Designed by Business wordpress themes and freepoker.